PRO LEPŠÍ FUNKCI WEBOVÝCH STRÁNEK POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIES. POKUD BUDETE NAŠE STRÁNKY NADÁLE POUŽÍVAT BEZ TOHO, ANIŽ BYSTE SI ZMĚNILI NASTAVENÍ VE VAŠEM PROHLÍŽEČI, BUDEME TO POVAŽOVAT ZA VÁŠ SOUHLAS S POUŽÍVÁNÍM COOKIES NA NAŠICH STRÁNKÁCH.

CZ SK

ROSE EAU DE TOILETTE


Mercedes-Benz Perfume
Rose, the new fragrance
Think rose

Sweet, fresh and young, this new floral eau de toilette is passionately devoted to a sensual and daring woman. To her irresistible allure and delicate elegance. To her delightful and romantic nature. Revealing a soft pink juice, the bottle adds a bright, glamorous touch to her fragrance wardrobe. A flash of optimism, a splash of rose. Like a captivating bouquet of bursting sensations.

A luxurious garden of bewitching flowers.
Very graceful from the start, the fragrance opens with fresh fruity notes of blackcurrant and grapefruit harmoniously illuminated by a floral nuance of rose. Delicately enhanced by an elegant and feminine heart of rosewood, elemi and magnolia, it finally reveals a delicate and sweet wake of musk, amber and cedarwood. A floral, fruity eau de toilette sparkling with freshness and sensuality.

    

Podobné produkty

Řídíme se zásadami o ochraně osobních údajů.